FAQs
Často kladené otázky a ich odpovede

Vieme, že prechod na nový ekonomický softvér môže byť mätúci. Pripravili sme preto pre Vás zoznam tých najčastejších otázok a odpovedí.

Ak odpoveď na Vami hľadanú otázku nenájdete, napíšte nám do formuláru nižšie.

Pre koho je ERP systém Katana určený?

Systém je určený primárne pre maloobchodné, veľkoobchodné prevádzky alebo siete prevádzok. Nezáleží na tom, či prevádzkujete jednu predajňu alebo viac, ERP systém Katana Vám umožní spravovať skladové hospodárstvo všetkých pobočiek online z jedného miesta.

Čo potrebujem nainštalovať pre používanie informačného systému Katana?

Nemusíte inštalovať vôbec nič. Pre prácu s ekonomickým softvérom Katana Vám stačí prístup na internet a webový prehliadač (Chrome, Edge alebo Firefox). Navyše vďaka modernému responzívnemu dizajnu môžete ERP systém Katana používať na stolovom PC, notebooku, tablete alebo aj smartfóne.

Ako prejdem na ekonomický systém Katana?

Prechod na ERP systém Katana nemôže byť jednoduchší. Zadarmo Vám naimportujeme skladové karty a partnerov z Vášho aktuálneho systému a urobíme Vám úvodné nastavenie aplikácie podľa Vašich potrieb.

Viac informácii o prechode na Katanu nájdete tu.

Aký je maximálny počet predajní v ERP systéme Katana?

Ekonomický informačný systém Katana nemá obmedzenie počtu skladov/predajní. Systém je škálovateľný a funguje bez ohľadu na to, či máte 1 alebo 50 prevádzok. S nami môže Váš biznis rásť – ďalšiu prevádzku vieme pridať v prípade potreby kedykoľvek na počkanie.

Je možná integrácia pokladničného systému Katana na eKasu / ORP (online registračnú pokladňu)?

Katana je aj pokladničný systém a poskytuje možnosť prepojenia na eKasu / ORP. Hardvér si od nás môžete aj prenajať, pričom súčasťou prenájmu je aj technická podpora pre prípad závady kasy.

Nemám vlastnú eKasu / ORP (online registračnú pokladňu), je to problém?

Nie je to problém, nemusíte kupovať drahý hardware. V rámci prenájmu ERP systému Katana Vám vieme v prípade potreby prenajať aj ORP (eKasu).

Je možné pripojiť skladový systém Katana na e-shop?

Flexibilnosť systému Katana umožňuje pripojiť sa prakticky na akýkoľvek e-shop, ktorý má rozhranie na komunikáciu. Objednávky z e-shopu Vám vieme automaticky preniesť do skladového systému Katana a rezervovať tovar na sklade.

Koľko stojí ERP systém Katana?

ERP systém Katana sa nekupuje, ale prenajíma. Nepotrebujete vynaložiť vysoké investície na nákup softvéru, serverov ani riešiť ich spoľahlivosť a zálohovanie. Všetko zabezpečíme za Vás. Výška prenájmu závisí od počtu prevádzok, používateľov aplikácie a rozsahu používaných funkcionalít.

Nezáväznú cenovú kalkuláciu môžete získať tu.

Zmení sa cena prenájmu v prípade zatvorenia prevádzky?

Výška prenájmu sa upravuje podľa počtu aktívnych prevádzok. To znamená, že nemusíte platiť za prevádzky, ktoré sú zatvorené.

Prenájom sa navyše platí len za obdobie, kedy je prevádzka aktívna. Ekonomický systém Katana je tak vhodným riešením aj pre sezónne prevádzky.

Ako často sa aktualizujú stavy skladov?

Stavy skladov sa aktualizujú okamžite. V každom momente vidíte online aktuálne údaje.

Aké možnosti reportingu poskytuje ekonomický systém Katana?

Možnosti reportingu systému Katana sú takmer neobmedzené. Okrem štandardných preddefinovaných reportov je možné v ktoromkoľvek prehľade záznamov údaje filtrovať, zoraďovať a formátovať a tým získať rôzne pohľady na dáta a podnikanie. Každý používateľ si môže vytvárať vlastné reporty a analýzy podľa potreby a oprávnení.

Viac informácii nájdete na podstránke venovanej analýzam a reportom.

Uvidia moji zamestnanci všetky dáta o firme?

ERP systém Katana poskytuje možnosť vytvoriť systém rolí používateľov podľa potreby. Napríklad predajca môže vidieť len informácie nevyhnutne potrebné pre predaj, shop manager viac informácií, majiteľ všetky. Taktiež je možné nastaviť, aby predajca videl/nevidel skladové ceny, atď.

Je možné v ERP systéme Katana nastaviť viac cenníkov?

Samozrejme, možnosti cenotvorby v ekonomickom systéme Katana sú takmer neobmedzené. Je možné nastaviť rôzne cenové hladiny pre rôznych zákazníkov, skupiny zákazníkov, pre predajne, regióny, nastavenie časovej platnosti cien, minimálnej predajnej ceny, fixnej marže, cenotvorba s/bez DPH, a mnoho ďalších možností. Samozrejmosťou je aj možnosť hromadne spravovať cenníky prostredníctvom importov zo súboru MS Excel. Viac informácii o cenotvorbe nájdete tu.

Okrem toho je v systéme samostatný modul pre definíciu zliav, kde je možné nastaviť rôzne akcie a zľavy (napr. zľava pri nákupe viacerých kusov, 2+1 zadarmo, šťastná hodinka a mnoho iných). Viac informácii o zľavovom module nájdete tu.

Je možné v ERP systéme Katana vystaviť faktúru?

Katana je aj fakturačný systém. Široké možnosti nastavenia aplikácie umožňujú okrem manuálneho vystavenia faktúry aj automatické generovanie faktúry po predaji tovaru. Navyše je možné tieto faktúry po vystavení automaticky posielať na email zákazníka.

Viac informácii o možnostiach fakturácie nájdete tu.

Je možné v informačnom systéme Katana evidovať reklamácie?

Áno, súčasťou systému Katana je aj reklamačný modul, kde je možné prijímať tovar na reklamáciu,  evidovať stav reklamácie, rôzne spôsoby ukončenia reklamácie a reporting. Viac informácii o reklamačnom module nájdete v časti Aftersales.

Predávam tovar s evidenciou sériových čísel, je možné ich evidovať v systéme Katana?

Ekonomický systém Katana natívne podporuje evidenciu tovaru so sériovými číslami prípadne IMEI, pri takomto tovare je možné evidovať a dohľadať umiestnenie konkrétneho kusu tovaru na úroveň sériového čísla. Viac informácii nájdete v časti o skladovom hospodárstve.

Mám zahraničných obchodných partnerov, viem ich v ERP systéme Katana obslúžiť?

Katana poskytuje možnosť nákupu aj predaja v cudzej mene. Do dokladu sa automaticky doťahujú kurzy z kurzového lístka, ktorý je možné napĺňať manuálne alebo automaticky cez rozhranie na  ECB.

Akým spôsobom je zabezpečená bezpečnosť a údaje o mojom biznise a zákazníkoch?

Bezpečnosť Vašich citlivých dát je našou najvyššou prioritou. Informačný systém Katana je postavený na najmodernejších bezpečnostných štandardoch, ktoré sú pravidelne udržiavané a aktualizované. Navyše, naše servery sú umiestnené v zabezpečenom dátovom centre, aby mohli poskytovať bezproblémový chod Vášho biznisu bez výpadkov.

Katana-Ekonomicky-system-softver-smartphone_v2

Napíšte nám
čokoľvek, čo vás zaujíma.

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom funkcionalít, kompatibility, možnosti customizácie, či prechodu na ekonomický systém Katana, prípadne akékoľvek iné otázky, napíšte nám cez formulár nižsie a náš tím sa Vám ozve. Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

    Katana je online ekonomický softvér pre malé a stredné firmy. V rozhraní webovej aplikácie nájdete komplexnú správu Vášho podnikania od nákupu až po reklamácie. 

    Copyright 2024. FLEX-IS, spol. s r.o.

    bt_bb_section_top_section_coverage_image