Upozornenia na skladových dokladoch

V rámci upgradu systému Katana na verziu 1.2 sme pridali funkčnosť konfigurovateľných vizuálnych upozornení na skladových dokladoch. Na úroveň typu dokladu je možné nastaviť, aké typy upozornení sa majú zobrazovať a taktiež či sa majú zobrazovať len na rozpracovaných dokladoch alebo aj na uzavretých / započítaných.

Typickým príkladom je predajný doklad, kde je dôležité používateľa upozorniť v prípade, že sa udelením zľavy zákazníkovi cena tovaru dostala pod svoju skladovú cenu.

Pokiaľ je na skladovej karte predávaného tovaru nastavené upozornenie, môže sa zobraziť aj notifikácia s týmto upozornením. Napríklad ak sa jedná o tovar obsahujúci viac komponentov, prípadne sa má k tovaru pribaliť darček pre zákazníka, je možné zobraziť predajcovi aj túto informáciu.

Predajny_doklad_Katana

Iným zaujímavých použitím notifikácii je eliminácia chybovosti pri príjme tovaru. Ak sa na príjemku od dodávateľa pridá tovar od iného dodávateľa (ako je nastavený na skladovej karte), je možné používateľa na tento nesúlad upozorniť. Jedná sa o rýchly a efektívny spôsob kontroly a nástroj ako predísť chybovosti pri príjme tovaru.

Prijemka_doklad_Katana

Obdobným spôsobom je možné pridať aj ďalšie upozornenia na rôzne typy dokladov ako napríklad:

  • upozornenie ak tovar na doklade nebol predaný počas definovaného obdobia (možné použiť napríklad pri dodávateľských objednávkach alebo pri vrátení tovaru od zákazníka)
  • upozornenie ak bola aplikovaná minimálna predajná cena

Samozrejmosťou je to, že všetky položky dokladu, ktoré obsahujú akúkoľvek notifikáciu, je možné jednoducho vyfiltrovať a ak je to potrebné upraviť cenu, skontrolovať tovar prípadne odstrániť chybu.

Výhodou ERP systému Katana je vysoká miera konfigurovateľnosti a customizácie na mieru, čo umožňuje implementovať ľubovoľné ďalšie upozornenia v závislosti od požiadaviek konkrétneho zákazníka.

 

Katana je online ekonomický softvér pre malé a stredné firmy. V rozhraní webovej aplikácie nájdete komplexnú správu Vášho podnikania od nákupu až po reklamácie. 

Copyright 2024. FLEX-IS, spol. s r.o.

bt_bb_section_top_section_coverage_image